032 | STUDIE DÍVKY
KUBIŠTA Bohumil (1884 – 1918)
- vyvolávací cena: 60 000 CZK
- dosažená cena: 60 000 CZK
Uhel na papíře, 19,5 x 12,1 cm, rámováno, datace 1916.
Provenience:
Sbírka Františka Kubišty Hradec Králové.
Sbírka sochaře Jánoše Kubíčka Brno.
Sbírka dr. Antonína Hartmanna.
Mahulena Nešlehová, Bohumil Kubišta, Praha 1984, č. kat. 22
Zamlčená moderna, Praha 2009, s. 31 (repro).
Die totgeschwiegene Moderne / Illusionen und Träume, Praha 2009, s. 31 (repro).
Konec (s)nové epochy. Umění secese a symbolismu, Praha 2012, s.47 (reprodukce II.kresby)
Marie Rakušanová: Bohumil Kubišta a Evropa, Praha 2020 (reprodukce v textu a v soupisovém katalogu díla B. Kubišty).
Hledíme na autentické dílo jednoho z největších autorů českého moderního umění. Bohumil Kubišta v nabízeném díle divákům jemně poodkrývá cestu vytváření finálního díla za pomoci media skici. Ta je krásnou ukázkou Kubištovy tvorby konce desátých let. Na jedinečnosti dílu dodává jak provenience sbírky bratrance autora Františka Kubišty, tak i plejáda výstav, jejichž bylo dílo součástí. V této podobě se jedná o autorovo ojedinělé dílo s velkým sběratelským potenciálem.