Lept a barevný monotyp na ručním papíře, 12,5 x 10,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1964, signováno vpravo dole Reynek. Provenience: Z širšího okruhu rodiny autora. Publikováno: Bohuslav REYNEK (1892-1971). Catalogue raisonné et illustré des peintures, dessins et gravures, 1960 – 1966, N°40 / page 2. Celé dílo Bohuslava Reynka, nezaměnitelného a jedinečného tvůrce, je prodchnuto viděním světa v jeho kráse a křehkosti bytí. Díla tohoto věhlasného tvůrce podávají svědectví o každodennosti bytí obyčejného člověka s trochou zásahu zázraku života a silné víry, kterou sám autor oplýval. Viděná práce Za zahradou nás přivádí do až fantaskních míst poblíž zeleného hvozdí, u něhož stojí dvojice, jež svými postavami, oproti velikosti vegetaci, připomínají spíše než obyčejná dítka kouzelné bytosti. Námětem je nasycena jak melancholie, toliko typická pro Reynkovu tvorbu, tak i něco z kouzla tajů zahrady, která se zde před divákem otevírá. Dílo je vyvedeno s typickou autorovou jemností a řemeslným přístupem, doplněna efektním podtrhnutím barevného monotypu.