Olej na plátně, 66,4 x 80,8 cm, rámováno, datace 1966, signováno vlevo dole Jan Bauch 1966. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Rey Michalové, Ph.D. Z posudku PhDr. Rey Michalové, Ph.D.: Most Zlatníků je nádherně tvarově a koloristicky rozehranou malbou, dokonale odpovídající Bauchovu pozdnímu expresionisnismu, cítěnému smyslově plně v hutných barevných pastách doslova sochařsky. Toto dílo lze označit za okouzlující malířskou férii. Barva je zde uvolněná do struhující rozevlátosti a zároveň vázána jasným konstrukčním rozvrhem slavného pohledu na florentské mosty překlenujíce řeku Arno, s proslulým Mostem zlatníků v popředí. Je to obraz, z jeho přebohatých tvarových a barevných struktur přímo tryská energie – jako syntéza neopominutelné historie pojící se s živým pulzem přítomnosti.