Akvarel a tuš na papíře, 30,5 x 21 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1954 - 1955.
František Hrubín, To je jízda, to je let!, Praha, 1955.
Nabízené jednotlivé položky pocházejí z inspirující a dnes již ceněné ilustrativní práce velkého umělce Kamila Lhotáka. Autor, proslavený nejen členstvím ve slavné Skupině 42, ale taktéž i jako velký solitér osobitého projevu, se zde projevil jako obdivovatel staré techniky. Ta, spolu se sociálními náměty a každodennosti jedince, se staly propojující linkou pro všechny členy skupiny. A právě v nabízených dílech vidíme spojení ilustrativní práce autora, spolu se zaujetím pro moderní techniku. Díla jsou autorskými návrhy listů knihy pro děti s názvem To je jízda, to je let! z pera slavného Františka Hrubína. Tato kniha pojednává o vláčku, který rozvážel na Smíchovském nádraží uhlí a dále jej rozděloval tzv. vláčkům bramboráčkům i pyšným rychlíkům, dále o autu, lodi, letadlu, o bicyklu-pradědovi, bez něhož by nebyla ani dnešní kola závodní. Vše doprovozeno verši a zkratkou o vývoji našich dopravních prostředků. Kamil Lhoták v díle zanechal svůj cit, který toliko utkvěl v myšlenkách mnoha dětí napříč generacemi a doprovodil ho svým svébytným projevem, který dodnes imponuje mnoha obdivovatelům a sběratelům jeho tvorby.