Olej na plátně, 60 x 60 cm, datace 2019, signováno vpravo dole Krupičková 19, zezadu přípis s určením. Nabízený obraz je dílem současné české malířky Martiny Krupičkové, jež své vzdělání získala na Střední uměleckoprůmyslové škole textilní v Brně, kde studovala obor textilního výtvarnictví. Po ukončení školy odjela na několikaměsíční pobyt do Velké Británie a USA. První malířčina tvorba vznikla na pomezí nového tisíciletí a následná první autorčina samostatná výstava se odehrála v roce 2003. Krupičková se na tomto plátně rozhodla zvěčnit svůj oblíbený námět — městskou krajinu. Konkrétně se díváme na pohled do Jindřišské ulice v samém srdci Prahy. Nedílnou součástí scény, jak už tomu u Krupičkové bývá, je projíždějící tramvaj, v tomto případě se jedná o zmodernizovanou verzi klasického modelu T3. Nadčasový design této tramvaje se stal takřka legendárním a mezi Pražany velice oblíbeným. Není proto divu, že se autorka k tomuto motivu ráda vrací. Kompozice je z obou stran orámována dominantami Jindřišské ulice a Senovážného náměstí, vlevo vidíme severní stěnu gotického kostela sv. Jindřicha a sv. Kunhuty, zatímco v pravé části obrazu se ční Jindřišská věž a roh Cukrovarnického paláce. Stejně jako další Krupičkové obrazy, i tento je charakteristický výraznými, sytými barvami a silnými tahy špachtlí bez štětce na černém pozadí. Malé a rychle nanášené vrstvy malby, jakoby navozovaly na roztěkané a svižné tempo metropole. Autorka neskrývá svou fascinaci světlem a perspektivou běžného světa, který je pro ni nekonečným zdrojem inspirace.