Tempera na papíře, 60 x 41 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo dole Pelc. Antonín Pelc v daném díle rozehrává svou klasickou hru s výraznou barevností, stejně tak jako klade tóny jeden za druhým zobrazený hráč na saxofon. Velká část díla autora čítá karikaturu všeho druhu a i zobrazení, ke kterému v daném díle přistoupil, má karikaturní kontury. Celé dílo je laděno do idealizovaného tónu a stejně jako hráč tak i ostatní propriety díla, jsou zjednodušeny. Již zmíněná výrazná barevnost všemu dodává kouzlo reklamního sdělení a dotváří celistvost nadsázky, z jakou dílo Pelc stvořil. Saxofonista je krásným příkladem Pelcova díla.