Pastel na ručním papíře, 31 x 24 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 2008, signováno zezadu K. Malich 2008.X, zezadu opatřeno autorským přípisem s určením. Posoudili a pravost díla potvrdili Karel Srp a galerista Zdeněk Sklenář. Dílo Karla Malicha se stalo pro mnohé neocenitelnou součásti českého poválečného umění. Autor nabízeného díla je znám pro svůj geniální přístup s mediem pastelu, který v jeho rukách tvoří osobitý příběh gest a tahů v doprovodu s poezií osobnosti samotného autora. Ten často ve svých pastelech vzpomínal na cestu svého života, místa svého dětství či rodinné svazky. Dílo Já a můj stín vykazuje autorovo zamyšlení nad sebou samým, jeho osobou v prostoru a času. Vidíme zde pro Malicha typické tahy barevným pastelem, které vytvářejí osobitý vjem a poklidným tempem uvádí diváka do snové reality. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 90 000 – 150 000.