Tužka a akvarel na papíře, 35 x 33 cm, rámováno, pod sklem, datace 1994, signováno dole uprostřed Kolíbal 1994. Stanislav Kolíbal zde za pomoci minima výrazových prostředku vytvořil jímavý pohled na dané téma. Autor se kresbou započal vyjadřovat již od šedesátých let. V danou dobu absolvoval soutěž na řešení podoby Československého úřadu v Brazílii a jeho slovy právě tento projekt v něm naplno probudil lásku ke geometrickému vyjadřování. Viděná geometrická kompozice je krásným vzorkem umělcova nakládání s tvary a liniemi, jež do sebe zakomponována vytváří nová homogenní uskupení. Co mají všechny Kolíbalova díla společného, nevyjímaje nabízené kombinované techniky, je citlivost a minimum výrazových prostředků, jež ve výsledném celku vytváří efekt kánonu krásy, zpodobnění jednoduchosti. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 150 000 – 200 000.