Olej na plátně, 35,5 x 40 cm, rámováno, datace 1958, signováno vpravo dole Kolínská 58, zezadu opatřeno pozůstalostním razítkem. Dané dílo spadá do autorčiny abstraktní volné tvorby. Jitka Kolínská ve své tvůrčí kariéře následovala vícero linií uměleckého vyjádření. Ať je to měkká malba poetického ražení, nebo magický realismus či právě její malba v abstraktní poloze. Vidíme zde kompozici ostrých tvarů, jenž jsou spíše lineární malbou v modravém pozadí nežli ucelenou kompozici. Přesto právě ostré hrany tvarů a jejich barevné výplně tvoří efektní a líbivou skladbu. Dílo pochází z málo viděného období padesátých let, přesněji z roku 1958. I když je plátno komorního rozměru, nic neztrácí na jedinečnosti předání autorský vjemů divákovi. Práce této kvality a datace se na aukčním trhu jen tak často nevidí. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 70 000 – 90 000.