001 | BEZ NÁZVU (FIALOVÁ)
MALICH Karel
- dosažená cena: 120 000 CZK
dosažená cena: 120 000 CZK
2.6., 19:08 1501 120 000 CZK 2.6., 19:11 1501 120 000 CZK 2.6., 19:08 2809 110 000 CZK 2.6., 19:07 1501 100 000 CZK 2.6., 19:06 2809 98 000 CZK 2.6., 19:05 1501 96 000 CZK 2.6., 19:04 2809 94 000 CZK 2.6., 19:03 1501 92 000 CZK 2.6., 19:02 2809 90 000 CZK 2.6., 19:01 1501 88 000 CZK 2.6., 19:00 2809 86 000 CZK 2.6., 18:59 1501 84 000 CZK 2.6., 13:09 14834 82 000 CZK 30.5., 08:14 10010 80 000 CZK 2.6., 13:08 14834 80 000 CZK 2.6., 13:08 10010 78 000 CZK 2.6., 13:08 14834 76 000 CZK 2.6., 13:08 10010 74 000 CZK 2.6., 13:08 14834 72 000 CZK 30.5., 17:03 10010 70 000 CZK 30.5., 17:03 5195 68 000 CZK 29.5., 21:54 2961 64 000 CZK 26.5., 15:11 10010 60 000 CZK 29.5., 15:20 10010 58 000 CZK 29.5., 15:20 12373 56 000 CZK 22.5., 14:04 12373 42 000 CZK 25.5., 14:03 12373 41 000 CZK 25.5., 14:03 13773 40 000 CZK 21.5., 16:20 1932 38 000 CZK 21.5., 09:41 14834 37 000 CZK 20.5., 12:50 1932 36 000 CZK 19.5., 23:01 4760 35 000 CZK Pastel na papíře, 48 x 36 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 2008, signováno zezadu K. Malich 2008.III.
Dílo bude zařazeno do soupisu děl autora.
Tato položka je krásným příkladem autorovy tvorby s médiem pastelu. Karel Malich, jako jeden z mála na české výtvarné scéně, dokázal plně ovládnout kouzlo této výsostné, výtvarné techniky. Umělec znám pro své svébytné vidění krajiny a světa vůbec, předkládá svou práci z roku 2008. Malich ve svých pastelech dává divákovi možnost prostoupit díky jeho dílům do dalekých světů, alternativních vidin reality, přesto ponechávajících si něco totožného z našeho světa. V daném příkladě díla k nám promlouvá jakýsi žlutý mikrokosmos ohraničený bělostnou lamelou, včleněný do až monochromaticky řešeného fialového prostředí. To, co Malicha odlišuje od ostatních umělců pracujících s mediem pastelu, je vysoké technické podání, plnost barev a v neposlední řadě jedinečný přístup k námětům, který Malicha dělá tak jedinečným. Nabízený pastel dopřává oku diváka vše, co se od autora očekává a je navýsost výtečným příkadem jeho génia.