018 | SEDÍCÍ AKT
NEUSCHUL Ernest (1895 - 1968)
- dosažená cena: 200 000 CZK
dosažená cena: 200 000 CZK
1.6., 20:40 10935 200 000 CZK 2.6., 19:34 10935 200 000 CZK 30.5., 17:12 5195 190 000 CZK 29.5., 17:26 10935 180 000 CZK 30.5., 17:11 5195 180 000 CZK 30.5., 17:11 10935 170 000 CZK 30.5., 17:11 5195 160 000 CZK 22.5., 16:20 10935 150 000 CZK 30.5., 16:11 10935 150 000 CZK 30.5., 16:11 12373 140 000 CZK 29.5., 15:23 10935 130 000 CZK 29.5., 15:23 12373 120 000 CZK 20.5., 18:24 10935 110 000 CZK Olej na plátně, 82 x 64 cm, rámováno, signováno vpravo dole ENeuschul.
Pohled nám ulpívá na velkoformátovém díle malíře expresionistického ražení, člena německé skupiny Novembergruppe a též rodáka z českých zemí, který se proslavil za hranicemi svého rodiště. Ernst Neuschul, pocházeje z Ústí nad Labem, se v zahraničí vyprofiloval jako výtečný expresionistický malíř a také jeden z umělců Nové věcnosti. Malíř zde vypodobňuje sedící akt, celý ve své nahotě, křehký, přesto silný v barevnosti a formě. Dílo je provedeno výtečně, pomocí barevných ploch. Příkladem budiž tělo ženy, která spočívá na kovové židli a jako je židle vyvedena kresebným stylem, tak i tělo ženy je ověnčeno temnou linii, která ji ohraničuje od zbylého, snového světa. V díle nalézáme kontrasty, jako tělo ženy, vyvedené v inkarnátu, sedící na černé židli. Dále tento výjev kontrastuje s pozadím, které je takřka nehmotné a dává divákovi pocit surrealistického vidění. Celkový dojem z díla je fantaskní a zdá se, že zobrazená realita je na pomezí realit. Ernst Neuschul se zde projevuje jako znamenitý výtvarník.