019 | NÁVRAT
NOWAK Willi (1886 - 1977)
- dosažená cena: 78 000 CZK
dosažená cena: 78 000 CZK
2.6., 15:02 2006 78 000 CZK 2.6., 19:36 2006 78 000 CZK 2.6., 15:02 11552 76 000 CZK 1.6., 10:15 2006 74 000 CZK 1.6., 10:15 12373 72 000 CZK 30.5., 16:45 2006 70 000 CZK 30.5., 16:45 11552 68 000 CZK 29.5., 15:24 2006 60 000 CZK 29.5., 15:24 12373 58 000 CZK 28.5., 16:54 2006 48 000 CZK 28.5., 16:54 12373 47 000 CZK 27.5., 16:27 2006 46 000 CZK 27.5., 16:27 13773 45 000 CZK Olej na plátně, 48,5 x 63,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole Willi Nowak.
Posoudila a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař.
Viděné plátno pochází z ruky jednoho z členu jedinečné skupiny Osma. Willi Nowak byl jediným, kdo na první výstavě této skupiny prodal všechny své vystavené obrazy a zaznamenal tak největší reálný úspěch. Plátno Návrat z pole zachycuje typický autorův námět pracujících lidí. Tento námět nechal promlouvat ve své tvorbě autor po roce 1945, a tak můžeme i částečně dílo tímto způsobem zadatovat. Nowak v díle pracuje se svým typickým pastózním přístupem a zachovává realistickou nótu námětu s jeho lidovostí a lidskou pospolitostí. Autor zaznamenal muže vracející se z práce na poli, zpět za svými rodinami, za odpočinkem a přivádí nás do každodennosti pracujících.