067 | PSÍK S ČERVENOU BAMBULKOU A STŘEVÍČKEM
ADAM Benno Rafael (1812 - 1892)
- dosažená cena: 75 000 CZK
dosažená cena: 75 000 CZK
3.6., 19:06 10087 75 000 CZK Olej na plátně, 71,5 x 61 cm, rámováno, datace 1862, signováno vlevo dole Benno Adam 1862.
Nabízená kompozice je dílem malíře zvěře a interiérových kompozic Adama Rafaela Benno. Adam Beno pocházel z malířské rodiny a stejně jako jeho otec Albrech Adam zobrazoval ve svých díle dobový život lidí a jejich okolí. Adam Rafael Benno je často spojován s uměleckou kolonii v Chiemsee a jeho tvorba obnáší nejen malbu ale i ilustraci učebnic či příruček. Viděné dílo zachycuje ležícího teriéra, jenž drží stylizovaně jeden dobový střevíc. Benno zde zobrazil typický kabinetní námět, zdobící často obytný prostor majetného obyvatelstva 19. století. Malba je zde navýsost akademického ražení a co se týče do realistického podání zvířete, stejně tak jako u většiny podobných námětů, autor potvrdil své mistrovské kvality ve schopnosti podaní zvířecího námětu.