002 | LUČNÍ KVÍTÍ
COUBINE Otakar (1883 - 1969)
- dosažená cena: 190 000 CZK
dosažená cena: 190 000 CZK
2.6., 18:21 10297 190 000 CZK 2.6., 19:02 10297 190 000 CZK 1.6., 13:22 2279 180 000 CZK 2.6., 06:55 2279 180 000 CZK 2.6., 06:55 12373 170 000 CZK 1.6., 13:16 2279 160 000 CZK 30.5., 16:41 11552 150 000 CZK 1.6., 13:16 11552 150 000 CZK 1.6., 13:16 2279 140 000 CZK 1.6., 13:15 11552 130 000 CZK 1.6., 13:15 2279 120 000 CZK 22.5., 13:45 12373 100 000 CZK Olej na plátně, 61,5 x 50,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole Coubine.
Květena, předložená divákovi, je krásným příkladem autorovy interpretace lučních barev. Kytice, vsazená do bílé malované vázy, je posazená do prostoru mezi dvojicí misek, které prostor zvětšují a dělají ho uvěřitelným. Květy jsou Coubinem vytvořeny velice jemně a křehce a též přinášejí jakousi zasněnost, která je pro autorovo dílo typická. Co se týče malby, ta je vedena autorem velice citlivě, tahy jsou zde letmé, v mistrném podání nánosu barev. Otakar Coubine v nabízeném díle předává divákovi klid domova, barvu strání a luk, teplo provensálského podnebí a jasné světlo jarního slunce. Nabízené dílo je příkladem jeho výtečné tvorby. Kytice lučního kvítí je krásnou ukázkou malířství a skvělou dražební příležitostí.