053 | VESNICE
FREMUND Richard (1928 - 1969)
- dosažená cena: 55 000 CZK
dosažená cena: 55 000 CZK
2.6., 20:45 1516 55 000 CZK Olej na plátně, 32 x 74 cm, rámováno, datace 1956, signováno vlevo dole Fremund 56.
Opatřeno odborným posouzením prof. PhDr. Tomáš Vlček, Csc.
Z posudku prof. PhDr. Tomáše Vlčka, Csc.:
Posudek potvrzuje, že se jedná o dílo českého malíře Richarda Fremunda, žáka prof. Nechleby z pražské AVU a Tröstra z divadelní fakulty pražské AMU, člena skupiny Křižovatka, Máj a sdružení Hollar. Obraz je charakteristickým Fremudovým dílem z poloviny padesátých let dokládající, tehdejší dílo autora, který přecházel od malby jako nápodoby skutečnosti ke struktuře forem a znaků. O Fremundově autorství svědčí dynamika vztahů obrazových forem a schopnost uplatnit barvu, tvar a tah štětce jako znaky samostatně budované obrazové struktury.