013 | PROSPERO (BOUŘE)
WACHSMAN Alois (1897 - 1942)
- dosažená cena: 200 000 CZK
dosažená cena: 200 000 CZK
2.4., 09:44 12050 200 000 CZK 2.4., 17:24 12050 200 000 CZK 7.4., 19:24 12050 200 000 CZK 2.4., 17:24 12871 190 000 CZK Kombinovaná technika na papíře, 44 x 51,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, zezadu opatřeno výstavním razítkem Vystaveno v Mánesu 1947.
Posoudila a pravost potvrdila PhDr. Rea Michalová, PhD.
Posmrtná výstava Aloise Wachsmana, S.V.U. Mánes, 1947.
Scénické návrhy k Shakespearově Bouři byly také posmrtně vystavovány na dvou samostatných Wachsmanových výstavách v roce 1959 (Galerie Václava Špály) a na přelomu let 1970 - 1971 (GHMP - Obecní dům).
Jaromír Pečírka, Posmrtná výstava Aloise Wachsmana, S.V.U. Mánes, 1947, č. k. 197 – 231, Scénické návrhy; akvarely, kvaše koláže.