110 | POLE SE ZELÍM

    BROŽÍK Václav (1851 - 1901)

    Olej na dřevěné desce, rámováno, datace – 90. léta 19. století, zazadu štítek Alfed Bargue Fils, 33 Rue Bonaparte, 33.
    Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděždy Blažíčkové – Horové.
    Provenience:
    Sbírka Rodmana Johna Wanemakera
    Klasikové 19. století, Galerie Diamant S.V.U. Mánes 5. 4. – 27. 5., Praha, 2012.
    Klasikové 19. století, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, Praha, 2012, s. 60.
    Má vlast - pocta české krajinomalbě, S.V.U. Mánes, Praha. 2015, s. 224.

    • dosažená cena: 90 000 CZK