112 | PŘÍMOŘSKÁ KRAJINA

    BROŽÍK Václav (1851 - 1901)

    Olej na dřevěné desce, 14 x 23,5 cm, rámováno, datace – 90. léta 19. století, zezadu: expertiza L. Bacona z roku 1940, pečeť V. Brožíka, zezadu razítko Blanchert Paris
    Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděždy Blažíčkové – Horové.
    Provenience:
    Sbírka Rodmana Johna Wanemakera.
    Klasikové 19. století, Galerie Diamant S.V.U. Mánes 5.4. - 27.5., Praha, 2012.
    Klasikové 19. století, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, Praha, 2012, s. 61.
    Má vlast - pocta české krajinomalbě, S.V.U. Mánes, Praha, 2015, s. 217.

    • dosažená cena: 95 000 CZK