Akvarel a tuš na papíře, 57 x 42 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vlevo dole Mucha, dole uprostřed opatřeno potvrzením pravosti od syna autora, zezadu opatřeno razítkem sbírky JUDr. Františka Čeřovského. Malíř Alfons Mucha se řadí mezi hrstku českých malířů, kteří výrazně zapůsobili na zahraniční umělce i diváky. Zejména Muchova plakátová tvorba dosáhla světového věhlasu a v současnosti z ní dokonce čerpá inspiraci japonská manga. Tvorbu plakátu Muchovi naplno otevřela až nabídka od Maurice de Brunoffa, jenž nutně potřeboval vytvořil plakát pro divadelní hru Gismonda. Titulní roli hrála Sarah Bernhardtová, jež byla finálním návrhem plakátu tak nadšena, že s Muchou podepsala kontrakt na šestiletou spolupráci. Od té doby se stala jeho hlavní múzou pro další tvorbu. Ve svých dílech Mucha reflektoval nový proud, jenž pronikl i do designu a užitého umění, secesi. Důležitým prvkem se stávají jemné linie, plošnost a ornamentálnost a vždy je kladen důraz na harmonii barev a hmoty. V návrhu na plakát Letem českým světem lze obdivovat pozoruhodnou práci, s jakou malíř dokázal umě rozvrhnout daný námět. Ústředním motivem se opět stává spoře oděná žena s étericky rozpouštěnými vlasy. Důraz je ve scéně kladen na jemnou linku a decentní barevnost, kdy dominují hnědé valéry a barevným akcentem se tak stává zvlněný modrý šat dívky. Mimořádně kvalitní kresba k plakátu, která se na trhu objevuje pouze sporadicky, je znamenitou ukázkou tvorby českého malíře, jenž dokázal překonat hranice svého regionu a svým talentem se zapsal tak do myslí zahraničních diváků a sběratelů.