Bronzová plastika, 42 x 55 cm, značeno na plintě KLIMEŠ 04. Získáno z ateliéru autora, první prodej. Plastika, kterou má možnost divák shlédnout, je dílem jednoho z velkých českých sochařů druhé poloviny 20. století. Josef Klimeš je neodmyslitelně spojen s českou reprezentací na EXPU 58, kde jako žák Josefa Laudy představil své dílo Každý má právo na vzdělání. Od šedesátých let se sochař zabýval figurální tvorbou a též plodně spolupracoval s architekty na exteriérových projektech. Mezi jeho notoricky nejznámější díla patří betonová plastika Rovnováha, jež je součástí Barrandovského mostu či dílo Křídlo pro budovu hotelu President v Praze. Předložené dílo Zuzana je inspirováno starozákonním příběhem o židovské ženě jménem Zuzana. V tomto příběhu figurují také dva starší soudci, kteří zahořeli chtíčem a pod pohrůžkou ženu vydírali. Tu z křivého nařčení z cizoložství následně zachránil až archanděl Daniel. Divák hledí na Klimešem vytvořenou kompozici, kdy Zuzanu zobrazuje ženské torzo s až barokním tvaroslovím a starce, jenž ji pozorovali při koupeli, dva fragmenty, kameny s obličeji. Klimeš v díle potvrzuje své jedinečné výrazové prostředky a přináší netypickým stylem k oku diváka starozákonní námět.