Olej na plátně, 33 x 45 cm, rámováno, datace – okolo 1930, signováno vpravo dole R. KREMLIČKA. Posoudil a pravost potvrdil PhDr. Karel Srp. Vystaveno: Mistři české krajinomalby, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, Praha, 2011. Má vlast - pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu 4.9 - 1.11., Praha, 2015 Publikováno: Mistři české krajinomalby, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, 2011, s. 82 Má vlast - pocta české krajinomalbě, S.V.U. Mánes, Praha, 2015, s. 469. Prřed námi je pro Kremličku typická práce s barvami, které harmonicky ladí do tlumených zemitých tónů, které tak dokonale sjednocují všechny prvky plátna. Zvláště pozoruhodné jsou červánkové přechody světle modré až zelenkavé oblohy do růžových odstínů, které se přelévají a důmyslně odrážejí i ve vodní hladině řeky. Ta kompozičně utváří dynamickou protiváhu pohybu statickým stavením. Rudolf Kremlička tak dokázal umě sjednotit a vyvážit všechny malířské aspekty do jímavé a velmi charakterní krajiny která tvoří zajímavou alternativu k jeho jinak typickým civilistním figurálním plátnům.