• LES I

002 | LES I

MAŘÁK Julius Edvard (1832 Litomyšl - 1899 Praha)

Uhel na kartonu, 59 x 84 cm, rámováno, pod sklem, signováno vpravo dole J. Mařák.
Posoudil a pravost potvrdil prof. PhDr. Roman Prahl, CSc. a PhDr. Michael Zachař.
V následujících dvou položkách lze shlédnout pandán prací uhlem na kartonu. Mistrná práce Mařákova realistického plenéru vyobrazuje detailně propracované pohledy do intimního lesního prostředí, které diváka nutí se zasnít a splynout tak s krajinou. Právě tato nabízená díla potvrzují fakt, že kresba uhlem nebyla pro Mařáka pouze jakousi přípravou k malbě olejem, ale bylo to finální a velmi kvalitní výtvarné zpracování. Jedná se o velmi důkladně, až plasticky propracované kresby, které mistrně kloubí klid pevně stojících stromů s dynamikou tekoucího potoka a křídly ptáků v pozadí krajiny.

  • dosažená cena: 95 000 CZK