001 | POSTL Karel:
STROM NA BŘEHU ŘEKYKresba tužkou na papíře, 14,5 x 20,5 cm, volný list, značeno zezadu Postl.
dosažená cena: 200 CZK
002 | POSTL Karel:
DŘEVORUBCIKresba tužkou na papíře, 14,5 x 20,5 cm, volný list, značeno zezadu Postl.
dosažená cena: 200 CZK
003 | WACHSMAN Bedřich:
APLPSKÁ KRAJINAOlej na plátně, 75 x 98,5 cm, rámováno, datace 1896, signováno vlevo dole F. Wachsmann 1896, zezadu opatřeno výstavním štítkem a razítkem.
Klasikové 19. století, S.V.U. Mánes, Praha, 2012, s. 43.dosažená cena: 150 000 CZK
004 | WALDHAUSER Antonín:
ČERVÁNKYOlej na dřevěné desce, 9 x 15 cm, rámováno.
dosažená cena: 24 000 CZK
005 | WALDHAUSER Antonín:
ZIMA VE STAŇKOVĚKombinovaná technika na papíře, 12,5 x 20 cm, rámováno, pod sklem, zezadu přípis s určením.
Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař.dosažená cena: 12 000 CZK
006 | CHITTUSSI Antonín:
LOUKA S BALVANY A SKUPINOU STROMŮOlej na plátně adjustovaném na kartonu, 26,5 x 38 cm, rámováno, datace – okolo 1879, signováno vlevo dole Chittussi.
Opatřeno odborným posudkem prof. PhDr. Romana Prahla, CSc.
Z posudku prof. PhDr. Romana Prahla, CSc:
Posuzovaná malba odpovídá svým komorním formátem i motivicky Chittussiho tvorbě. Jde o malířsky zralé dílo, charakterizované odlišením obrazových plánů pomocí odstupňovaného rozdílu pozadí souvislých, byť barevně jemně odlišených částí a pastózních míst v malbě popředí. Příznačná pro většinu nálad Chittussiho krajin je horní partie s oblaky, mezi nimiž jen místy prosvítá světle modrá obloha. Rovněž celková barevnost odpovídá Chittussiho obrazům.
Motivicky je pro posuzované dílo charakteristický prvek balvanů rozesetých po pláni a zdůrazněných v popředí výjevu. Tento prvek připomíná v Chittussiho tvorbě zejména areál Českomoravské vrchoviny, tedy region malířova rodiště.
Kompozice s obrazovou dominantou ve skupině stromů i kontrastní silueta stromoví se světlem oblohy za horizontem dopovídají standardu Chittussiho prostředí inspirovaného tradicí barbizonské školy.
Malířský rukopis je spontánní a svěží. Plynulé tahy štětcem jsou doplněny pastótními doteky štětce na hnědé podmalbě. Způsob podání námětu je zkušený, ba již mistrovský. Přitom se nevyznačuje propracovaností na způsob obrazů dokončených v ateliéru Chittussim pomocí malby tenkým štětcem.
Tato charakteristika malby spolu s obrazovým motivem i kompozicí mohou vést k závěru, že posuzované dílo se vztahuje motivicky k umělcovu regionu, a časově k období umělcova přesídlení do Paříže, kdy Chittussi poprvé rozvinul své malířské mistrovství.
Z výše uvedených důvodů posuzované dílo pokládám za Chittussiho autentikum.dosažená cena: 270 000 CZK
007 | ŽENÍŠEK František:
LOUPEŽNÍK (ZVÍŘÁTKA A PETROVŠTÍ)Kresba uhlem na papíře, 21 x 23 cm, v paspartě, datace – okolo 1877, signováno ligaturou vpravo dole FŽ.
Studie ilustrace ke knize Pohádky o zvířátkách a Petrovských, Praha, 1877.
008 | BRAUNEROVÁ Zdeňka:
MOKŘINYOlej na lepence, 20 x 31 cm, rámováno, okolo r. 1900, signováno vpravo dole Z. Braunerová.
dosažená cena: 35 000 CZK
009 | BRAUNEROVÁ Zdeňka:
V OHBÍ ŘEKYOlej na plátně, 41 x 52 cm, rámováno, signováno vlevo dole Z. Braunerová, zezadu štítek: Sdružení V. Hollara s razítkem a vyjádřením o pravosti, pozůstalostní razítko, zezadu na slepém rámu štítek s č. 84.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, Správa Pražského hradu a S.V.U. Mánes, Praha, 2015, s. 232.dosažená cena: 82 000 CZK
010 | BARTONĚK Vojtěch:
ČERT A KÁČALavírovaná kresba tuší na kartonu, 18 x 11 cm, rámováno, pod sklem, signováno dole uprostřed V. Bartoněk.
dosažená cena: 9 500 CZK
011 | DVOŘÁK BRUNNER František:
ZAMYŠLENÁOlej na lepence, 55 x 40 cm, rámováno, signováno vlevo dole Fr. Dvořák.
Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař.dosažená cena: 37 000 CZK
012 | KUBA Ludvík:
KVĚTOUCÍ JASMÍNYOlej na lepence, 35 x 51 cm, rámováno, datace 1941, signováno vlevo dole Kuba 1941, zezadu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 41 000 CZK
013 | KAVÁN František:
MAKOVÉ POLEOlej na kartonu, 20,5 x 28,5 cm, rámováno, datace – 20. léta 20. století, signováno vlevo dole Kaván.
dosažená cena: 43 000 CZK
014 | KAVÁN František:
ZIMNÍ KRAJINA S MOSTEMOlej na kartonu, 33 x 48,5 cm, rámováno, signováno vlevo dole Kaván.
dosažená cena: 28 000 CZK
015 | JARONĚK Bohumír:
ŠTRAMBERKKolorovaný dřevoryt, 60,5 x 62 cm, rámováno, pod sklem, signováno vpravo dole BJaroněk.
dosažená cena: 13 000 CZK
016 | DĚDINA Jan:
DÍVKA V KABÁTCIOlej na překližce, 64 x 44,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole Jan Dědina.
dosažená cena: 3 800 CZK
017 | ULLMANN Josef:
Z POLEOlej na kartonu, 50 x 59,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole J. Ullmann.
dosažená cena: 70 000 CZK
018 | BUBENÍČEK Ota:
MLADÁ VOŽICETužka na papíře, 22,5 x 32 cm, rámováno, v paspartě, datace 1941, signováno vlevo dole Ml Vožice 41 OB.
dosažená cena: 1 400 CZK
019 | BUBENÍČEK Ota:
HORNÍ BEČVATužka na papíře, 39 x 26,5 cm, rámováno, v paspartě, pod skle, datace 1908, signováno vpravo dole O Bubeníček.
Poškozenodosažená cena: 1 200 CZK
020 | BUBENÍČEK Ota:
SVRATKA ITužka na papíře, 23,5 x 27,5 cm, rámováno, pod sklem, datace 1931, signováno vpravo dole O Bubeníček.
dosažená cena: 1 200 CZK
021 | BUBENÍČEK Ota:
SVRATKA IITužka na papíře, 27,5 x 23,5 cm, rámováno, pod sklem, datace 1931, signováno vlevo dole O Bubeníček, vpravo dole přípis s určením.
dosažená cena: 1 000 CZK
022 | BUBENÍČEK Ota:
PIEŠŤANYTužka na papíře, 16,5 x 23 cm, rámováno, pod sklem, datace 1927, signováno vpravo dole O Bubeníček.
dosažená cena: 1 000 CZK
023 | BUBENÍČEK Ota:
POLE S RYBNÍKEMOlej na lepence, 35 x 49,5 cm, rámováno, datace 1909, signováno vlevo dole Ota Bubeníček.
dosažená cena: 27 000 CZK
024 | BUBENÍČEK Ota:
KŘEŠICEKresba tužkou na papíře, 21 x 29 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo dole O. Bubeníček, vpravo dole přípis s určením.
.dosažená cena: 900 CZK
025 | BUBENÍČEK Ota:
MEZ SE STROMYKresba tužkou na papíře, 11 x 15 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vlevo dole OB.
dosažená cena: 300 CZK
026 | BUBENÍČEK Ota:
STROM A STAVENÍKresba tužkou na papíře, 36 x 43 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vlevo dole OBubeníček.
dosažená cena: 1 200 CZK
027 | ŠPILLAR Karel:
DÍVKA U MOŘEOlej na plátně adjustovaném na kartonu, 40 x 60 cm, rámováno, signováno vpravo dole K. Špillar,
dosažená cena: 49 000 CZK
028 | KOHOUT Alois:
HOSTINEC NA VÝTONIOlej na plátně, 61 x 67 cm, rámováno, signováno vlevo dole Al. Kohout.
dosažená cena: 29 000 CZK
029 | PANUŠKA Jaroslav:
LESUhel na papíře, 27,5 x 37,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vlevo dole Panuška.
dosažená cena: 2 000 CZK
030 | HUDEČEK Antonín:
CHALUPA NA KRAJI LESAOlej na lepence, 49 x 65 cm, rámováno, signováno vpravo dole Ant. Hudeček.
dosažená cena: 19 000 CZK
031 | HUDEČEK Antonín:
KRAJINA S BÍLÝMI KVĚTYOlej na lepence, 50 x 64,5 cm, rámováno, datace 1906, signováno vpravo dole Ant Hudeček 06, zezadu opatřeno dedikací.
dosažená cena: 41 000 CZK
032 | HUDEČEK Antonín:
VESNICE NA PODZIMOlej na kartonu, 50,5 x 66,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole Ant. Hudeček, zezadu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 62 000 CZK
033 | LOLEK Stanislav:
LIBOTÝNKombinovaná technika na papíře, 11 x 14 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1933, signováno vpravo dole Lolek st. 33, zezadu autorská dedikace.
dosažená cena: 600 CZK
034 | ŠVABINSKÝ Max:
SATYR A DÍVKA U POTOKAAkvatinta na papíře, 27 x 20 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace – 1938 – 1939, signováno vpravo dole MŠvabinský.
Ludvík Páleníček, Max Švabinský, Grafické dílo/soupis, Praha, 1976, č. 440.dosažená cena: 3 200 CZK
035 | ŠVABINSKÝ Max:
SATYR A DIVKA V LESEAkvatinta na papíře, 27,6 x 20 ccm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1944, signováno vpravo dole MŠvabinský.
Ludvík Páleníček, Max Švabinský, Grafické dílo/soupis, Praha, 1976, č. 492.dosažená cena: 5 000 CZK
036 | KALVODA Alois:
POD STRÁNÍ (ZBEČNO)Olej na kartonu, 69 x 99 cm, rámováno, signováno vpravo dole AlL. KALVODA.
dosažená cena: 150 000 CZK
037 | KALVODA Alois:
NA KRAJI VESNICEOlej na plátně, 45,5 x 55 cm, rámováno, datace – okolo 1910, signováno vpravo dole KALVODA AL.
dosažená cena: 37 000 CZK
038 | FROLKA Antoš:
NA POLIAkvarel a běloba na papíře, 19,5 x 28 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo dole Antoš Frolka.
dosažená cena: 2 200 CZK
039 | TAVÍK František Šimon:
PONT NEUF, LA CITÉ (PAŘÍŽ)Barevný lept na papíře, 31,3 x 45,2 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1924, signováno vpravo dole T. G. Šimon.
dosažená cena: 6 500 CZK
040 | JUSTITZ Alfréd:
ZÁTIŠÍ SE DŽBÁNKEMTužka na papíře, 20 x 26 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1929, signováno vpravo dole AJustitz 1929.
dosažená cena: 4 600 CZK
041 | BOETINGER Hugo:
VÁNEK/LEŽÍCÍ ŽENYOlej na plátně, 100 x 131 cm, rámováno, datace 1929, signováno vlevo dole Hugo Boetinger1929.
Ivana Jonáková, Kronikář nových časů, Malíř a kreslíř Hugo Boettinger (1880 - 1934), katalog výstavy, s. 43.dosažená cena: 88 000 CZK
042 | KARS Jiří:
SCÉNE DE MARCHÉUhel na papíře, 18 x 26 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo dole Kars, vpravo dole opatřeno autorským razítkem VENTE KARS, zezadu na kartonu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 2 600 CZK
043 | PROCHÁZKA Antonín:
DÍVŠÍ AKT S LYROUPatinovaná sádra, 53 cm, značeno Ant. Procházka.
dosažená cena: 15 000 CZK
044 | PROCHÁZKA Antonín:
TOALETAPatinovaná sádra, 41 cm, značeno na patce Ant. Procházka.
dosažená cena: 12 000 CZK
045 | FIALA Josef:
ODPOČINEK – PASAČKAOlej na plátně, 35 x 50 cm, rámováno, signováno vpravo dole Jos. Fiala.
dosažená cena: 14 000 CZK
046 | FIALA Josef:
ODPOČINEK – PASAČEKOlej na plátně, 35 x 50 cm, rámováno, signováno vpravo dole Jos. Fiala.
dosažená cena: 12 000 CZK
047 | FILLA Emil:
ZÁTIŠÍ S PODNOSEM, OVOCEM A SKLENÍCÍLept na papíře, 28,5 x 50 cm, rámováno, datace 1931, signováno vpravo dole Emil Filla, list č. 1/30.
Čestmír Berka, Emil Filla, Grafické dílo, Praha, 1968, rok 1931, s. 262, č. grafického díla 33.
Reprodukováno:
Čestmír Berka, Emil Filla, Grafické dílo, Praha, 1968, rok 1931, s. 133.
dosažená cena: 28 000 CZK
048 | FILLA Emil:
BOJE A ZÁPASYPatinovaný bronz, 20 cm, 1938, značeno Emil Filla 38.
Pozdější odlitek.
049 | NEJEDLÝ Otakar:
KORZIKAOlej na plátně, 62 x 75,5 cm, rámováno, datace 1925, signováno vpravo dole Ot. Nejedlý, zezadu na rámu opatřeno razítkem na výstavním štítku GVU Cheb: Korzika, (K. 1925), opatřeno přípisem s určením: Korzika, 1925.
Otakar Nejedlý, GVU Cheb, 15. 9. - 30. 10. 2005.dosažená cena: 76 000 CZK
050 | NEJEDLÝ Otakar:
BEZOVÝ KEŘOlej na plátně, 33,5 x 24,5 cm, rámováno, datace 1950, signováno vlevo dole O. Nejedlý, zezadu na blindrámu opatřeno razítkem Českého fondu výtvarných umělců.
dosažená cena: 54 000 CZK
051 | FEIKL Stanislav:
VEČERNÍ PRAHAOlej na lepence, 72,5 x 101 cm, rámováno, signováno vlevo dole Feikl st.
dosažená cena: 8 500 CZK
052 | HNĚVKOVSKÝ Jaroslav:
DOMORODÉ DĚVČEOlej na papíře adjustovaný na kartonu, 40 x 49 cm, rámováno, datace 1947, signováno vlevo dole JAR. HNĚVKOVSKÝ.
Metamorphoses – Proměny ženy ve výtvarném umění, S.V.U. Mánes, Praha, 2013, s. 76/77.dosažená cena: 14 000 CZK
053 | PROCHÁZKOVÁ Linka:
DĚTSKÝ AUTOPORTRÉTOlej na dřevěné desce, 31 x 27 cm, rámováno, signováno vpravo nahoře Lin. Procházková, zezadu na plátně přípis s určením.
dosažená cena: 12 000 CZK
054 | KLÍMOVÁ Lucie:
KARMELITSKÁ ULIČKAOlej na plátně, 65 x 96 cm, rámováno, signováno vpravo dole Klímová Lucie, zezadu na blindrámu opatřeno dvěma štítky s určením, zezadu na blindrámu výstavní štítek, zezadu na plátně opatřeno razítkem vystaveno v Mánesu 1939, č. 6.
Národ svým výtvarným umělcům, S.V.U. Mánes, Praha, 1939.
Národ svým výtvarným umělcům, Praha, 1940.dosažená cena: 13 000 CZK
055 | SCHOVÁNEK Emil:
ROZBOUŘENÉ MOŘEOlej na lepence, 63 x 90 cm, rámováno, datace 1911, signováno vpravo nahoře Emil Schovánek 1911, zezadu na blindrámu opatřeno natrženým štítkem s č. 4420.
dosažená cena: 15 000 CZK
056 | KOKOSCHKA Oskar:
THE ACTION PAINTERBarevná litografie na papíře, 43 x 40 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1958, signováno vpravo dole OK 1958, vydáno Editionsgrafik der Griffelkunst-Vereinigung Hamburg, vydání 133, IV. čtvrtletí 1958, volné vydání 16 (2 verze). WVZ Wingler/Welz 212;
Provenience:
Sbírka Dr. Arna Rebentische.dosažená cena: 2 400 CZK
057 | KOKOSCHKA Oskar:
RUTH 5Litografie na papíře, 54,5 x 48 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1961, signováno vpravo nahoře OK, vydáno Editionsgrafik der Griffelkunst-Vereinigung Hamburg, vydání 146, I. čtvrtletí 1962, C 2;. WVZ Wingler/Welz 219.
Provenience:
Sbírka Dr. Arna Rebentische.dosažená cena: 3 200 CZK
058 | KREMLIČKA Rudolf:
DÍVKA S NÁHRDELNÍKEMLitografie na papíře, 16 x 11,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1925, signováno vpravo dole Kremlička 1925.
Karel Srp, Rudolf Kremlička, Praha, 2006, s. 197, č. 213.dosažená cena: 1 200 CZK
059 | PROCHÁZKA Jaroslav:
MĚSTSKÁ KRAJINAOlej na plátně, 46 x 42 cm, rámováno, datace 1943, signováno vpravo dole Jaro Procházka.
060 | PROCHÁZKA Jaroslav:
ZAJÍMAVÝ TYPKombinovaná technika na papíře, 28 x 20 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1943, signováno vpravo nahoře Jar. Procházka 43.
061 | KONÍČEK Oldřich:
CESTA KA VELKÉMU K VELKÉMU RYBNÍKU, KRÁLOVSKÁ PROCHÁZKAOlej na papíře, adjustovaném na lepence, 28 x 23,5 cm, rámováno, signováno vlevo dole O. Koníček, zezadu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 21 000 CZK
062 | JAMBOR Josef:
PARTIE Z VYSOČINYOlej na kartonu, 20,5 x 29 cm, rámováno, signováno vlevo dole Jambor.
dosažená cena: 13 000 CZK
063 | JAMBOR Josef:
KRAJINAOlej na plátně, 26,5 x 34,5 cm, rámováno, signováno vlevo dole Jambor.
dosažená cena: 36 000 CZK
064 | JAMBOR Josef:
KRAJINATempera na papíře, 23,5 x 33,5 cm, rámováno, signováno vlevo dole Jambor.
065 | ROLÍN Viktor:
PŘED BOUŘÍOlej na překližce, 21 x 30 cm, rámováno, datace – 30. léta 20 století, signováno vpravo dole V. Rolín.
dosažená cena: 6 500 CZK
066 | JEŽEK Alois:
MALÝ FÜRNSTENBERSKÝ PALÁC V PRAZEKombinovaná technika na papíře, 29 x 41 cm, rámováno, pod sklem, datace 1928, signováno vpravo dole Ježek 28.
dosažená cena: 1 500 CZK
067 | ŠETELÍK Jaroslav:
Z KLAMOVKYKombinovaná technika na papíře, 25,5 x 36,5 cm, rámováno, datace 1907, signováno vpravo dole Jaroslav Šetelík, vpravo dole na paspartě signováno Jaroslav Šetelík 07.
068 | EBERL František Zdeněk:
SEDíCÍ ŽENAUhel kolorovaný akvarelem, 53 x 42 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo dole F. Eberl.
Metamorphoses – Proměny ženy ve výtvarném umění, S.V.U. Mánes, Praha, 2013, s. 168/169.dosažená cena: 15 000 CZK
069 | HŮRKA Otakar:
BŘÍZA PODÉL CESTYOlej na lepence, 32 x 29 cm, rámováno, signováno vlevo dole Otakar Hůrka.
dosažená cena: 4 400 CZK
070 | HŮRKA Otakar:
BEZ NÁZVULinoryt na papíře, 23,5 x 30 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1921, signováno vpravo dole Otakar Hůrka.
dosažená cena: 600 CZK
071 | HŮRKA Otakar:
CHALUPY V ZIMĚLinoryt na papíře, 12 x 17 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1921, signováno vpravo dole Otakar Hůrka.
dosažená cena: 600 CZK
072 | KOTÍK Pravoslav:
PŘÍTELKYNĚOlej na kartonu, 25 x 33 cm, rámováno, datace 1947, signováno vpravo dole P. Kotík 47.
Pravost díla potvrdil vnuk autora Ing. arch. Martin Kotík.
dosažená cena: 45 000 CZK
073 | SOUKUP Josef:
PASÁČCIOlej na plátně adjustovaném na lepence, 47 x 33 cm, rámováno, signováno vpravo dole Jos. Soukup.
dosažená cena: 10 000 CZK
074 | PETERS OTTO:
AKT SE ZRCÁTKEMOlej na plátně, 81 x 67 cm, rámováno, signováno vpravo uprostřed Otto Peters.
075 | GRUS Jaroslav:
CESTA V ZIMĚKombinovaná technika na papíře, 60 x 86 cm, rámováno, pod sklem, signováno vpravo dole J. Grus, zezadu na desce štítek s dedikací.
dosažená cena: 15 000 CZK
076 | GRUS Jaroslav:
CESTA NA POBŘEŽÍOlej na překližce, 49 x 65,5 cm, rámováno, datace 1947, signováno vpravo dole J. Grus.
dosažená cena: 26 000 CZK
077 | SÁGNER Augustín:
DOMEK NA POBŘEŽÍOlej na plátně, 57,5 x 76 cm, rámováno, signováno vlevo dole Ságner.
dosažená cena: 11 000 CZK
078 | SÁGNER Augustin:
ODPOČINEKOlej na plátně, 51 x 71 cm, rámováno, datace 1940, signováno vlevo dole Ságner.
dosažená cena: 27 000 CZK
079 | HOSPERGER Emanuel:
ROZBOUŘENÉ MOŘEOlej na plátně, 45,5 x 135 cm, rámováno, signováno vlevo dole B. Em. Hosperger.
dosažená cena: 32 000 CZK
080 | MACOUN Gustav:
HRADČANY OD KARLOVA MOSTUOlej na plátně, 72,5 x 100 cm, rámováno, signováno vlevo dole G. Macoun.
dosažená cena: 34 000 CZK
081 | MACOUN Gustav:
DĚVČE V KRAJINĚOlej na kartonu, 9 x 11 cm, rámováno.
dosažená cena: 4 200 CZK
082 | TRONÍČEK Karel:
KOUPÁNÍOlej na plátně, 111 x 151 cm, rámováno, signováno vpravo dole K. Toníček.
dosažená cena: 34 000 CZK
083 | SEDLÁČEK Vojtěch:
KRAJINAKvaš na kartonu, 39,5 x 59,5 cm, rámováno, pod sklem, datace 1957, , signováno vpravo dole Vojt Sedláček 57, vpředu vlevo dole V 2/57.
dosažená cena: 19 000 CZK
084 | DANĚK-SEDLÁČEK František:
MILENCI U RYBNÍKAOlej na kartonu, 44 x 54 cm, rámováno, signováno vlevo dole SEDLÁČEK, zezadu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 22 000 CZK
085 | KERHART Oldřich:
V HRUŠOVSKÉM DOLÍKUOlej na dřevěné desce, 47 x 75 cm, rámováno, datace 1942, signováno vpravo dole O. Kerhart 1942, zezadu opatřeno autorským štítkem s přípisem s určením.
dosažená cena: 22 000 CZK
086 | NEUSCHUL Ernest:
KOUPÁNÍOlej na plátně, 68 x 127 cm, rámováno, nesignováno.
Provenience:
Z majetku rodiny autora.dosažená cena: 130 000 CZK
087 | TICHÝ František:
DÁMA S CHRTEMLitografie na papíře, 16,5 x 12 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1947, signováno vlevo dole Tichý 47.
František Dvořák, František Tichý, Grafické dílo, Praha, 1961, č. 139.dosažená cena: 6 500 CZK
088 | TICHÝ František:
DVĚ DÍVKYLept na papíře, 25 x 11 cm, rámováno, pod sklem, datace 1948, signováno dole uprostřed Tichý 48, vepředu vpravo dole přípis s určením.
František Dvořák, František Tichý, Grafické dílo, 1961, č. 137.Reprodukováno:
Jindřich Teuchner, Lazar, zápas s andělem nad jedovatým lékem o jiskřivý život v boží dlani, Praha, 1947.dosažená cena: 18 000 CZK
089 | TICHÝ František:
COMEDIA DELL ARTE II.Lept na papíře, 22,5 x 23 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1943, signováno vlevo dole Tichý 43.
František Dvořák, František Tichý, Grafické dílo, Praha, 1995, s. 83.dosažená cena: 21 000 CZK
090 | ŠIMÁK Lev:
JERUSALEMOlej na plátně, 60 x 74 cm, rámováno, datace 1935, signováno vlevo dole Lev 30. 8. 35, vlevo dole přípis s určením.
Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař.dosažená cena: 17 000 CZK
091 | BENDA Břetislav:
MYJÍCÍ SEPalená hlína, 34 cm, značeno B. Benda.
dosažená cena: 8 000 CZK
092 | NIEDERLE Marcel:
FRANK SEDGMANAkvarel a tužka na papíře, 28 x 22 cm, volný list, datace 1950, signováno vpravo dole M. Niederle 1950.
093 | NIEDERLE Marcel:
TENISTA I.Akvarel a tužka na papíře, 28 x 22 cm, volný list, datace 1953, signováno vpravo dole M. Niederle 1953.
dosažená cena: 2 200 CZK
094 | NIEDERLE Marcel:
TENISTA II.Akvarel a tužka na papíře, 28 x 22 cm, volný list, datace 1965, signováno vpravo dole M. Niederle 1965.
dosažená cena: 2 200 CZK
095 | NIEDERLE Marcel:
HOKEJISTA JEVGENIJ MISHAKOV/ŠVÉDSKÝ HOKEJISTAAkvarel a tužka na papíře, oboustranná malba, 28 x 22 cm, volný list, datace 1972, signováno vpravo dole M. Niederle 1972.
dosažená cena: 2 800 CZK
096 | BAUCH Jan:
ZÁTIŠÍ S KARAFOUKombinovaná technika na papíře, 38 x 25 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1990, signováno dole uprostřed Jan Bauch 1990.
dosažená cena: 10 000 CZK
097 | KAPLICKÝ Josef:
KLEOPATRATuš a běloba na papíře, 29 x 55 cm, rámováno, pod sklem, signováno vpravo nahoře J. Kaplický.
dosažená cena: 1 000 CZK
098 | VERIS ZAMAZAL Jaroslav:
MONTESQUIEUPerokresba na papíře, 26 x 20 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, vpravo dole přípis s určením.
Jaroslav Veris - Petit Testament, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 6.prosinec 2005 - 5. února 2006.dosažená cena: 4 800 CZK
099 | JELÍNEK REMO Jiří:
POHLED NA MĚSTO (BEROUN)Akvarel na papíře, 36 x 50 cm, rámováno, pod sklem, signováno vpravo dole J. Jelínek.
dosažená cena: 19 000 CZK
100 | PAVLÍK Václav:
PIVOŇKYOlej na sololitové desce, 65 x 80 cm, rámováno, datace 1976, signováno vpravo dole V. Pavlík, zezadu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 20 000 CZK
101 | BIROŠ Stanislav:
ŽIDOVSKÁ DÍVKA ZE ŽILINYPastel na lepence, 40 x 40 cm, rámováno, pod sklem, datace – okolo 1940, signováno vpravo dole S. Biroš, zezadu na kartonu opatřeno přípisem.
dosažená cena: 15 000 CZK
102 | TOYEN:
MASKYLitografie na papíře, 12,5 x 7,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo dole Toyen.
dosažená cena: 12 000 CZK
103 | SYCHRA Vladimír:
DÁMATužka na papíře, 35,5 x 27,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1943, signováno vpravo dole V. Sychra 43.
dosažená cena: 1 200 CZK
104 | BLAŽEK Zdeněk:
ŽLUTÉ HORYOlej na lepence, 54 x 73 cm, rámováno, signováno vpravo dole ZBlažek.
dosažená cena: 6 000 CZK
105 | BLAŽEK Zdeněk:
PO ŽNÍCHOlej na kartonu, 37,5 x 51 cm, rámováno, datace 1963, signováno vpravo dole Blažek 63.
106 | BROŽ Josef:
MÁCHOVO JEZEROOlej na plátně, 47.5 x 60,5 cm, rámováno, signováno vlevo dole J. Brož, zezadu na blindrámu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 14 000 CZK
107 | BURIAN Zdeněk:
MY…Olej na překližce, 25,5 x 58 cm, rámováno, datace 1952, signováno vlevo dole Z. Burian 52.
dosažená cena: 110 000 CZK
108 | BURIAN Zdeněk:
VE VÝHNI TROPŮ A TEMNOTÁCH PRALESAKvaš na papíře, 35 x 28 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vlevo dole Z. Burian.
Ilustrace k románu Grabein, P, Ve výhni tropů a temnotách pralesa, publikovaném v časopisu Dobrodružný svět, ročník 4., 1929 – 1930.
dosažená cena: 31 000 CZK
109 | BURIAN Zdeněk:
ZPÍVAJÍCÍ ŠÍPKvaš na papíře, 23 x 18,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo dole Z. Burian.
Ilustrace z románu Torry Gredsted, Zpívající šíp, publikovaném v edici S puškou a lase, Toužimský & Moravec, 1935.
dosažená cena: 26 000 CZK
110 | BURIAN Zdeněk:
HOMO ERGASTER (STUDIE)Tužka a pero na papíře, 26,5 x 19 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1975.
dosažená cena: 15 000 CZK
111 | BURIAN Zdeněk:
HOMO ERECTUS ERECTUS (STUDIE)Tužka a pero na papíře, 21,5 x 21,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1977.
dosažená cena: 12 000 CZK
112 | SKÁLA Karel:
ŽENSKÝ AKT ZEZADUOlej na dřevěné desce, 30 x 25 cm, rámováno, datace 1944, signováno vpravo nahoře K. Skála 44.
dosažená cena: 6 000 CZK
113 | DOBROVOLNÝ Viktor:
V TANCIOlej na papíře adjustovaném na kartonu, 29 x 37 cm, rámováno, datace 1938, signováno dole uprostřed VD 38.
dosažená cena: 12 000 CZK
114 | LIESLER Josef:
HEREC LADISLAV PEŠEKTuš na papíře, 29 x 20 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1952, signováno vpravo dole Liesler 52.
115 | LIESLER Josef:
PAGANINIKombinovaná technika na papíře, 23,5 x 15,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace - 1940 až 1945, signováno dole uprostřed Liesler.
dosažená cena: 5 000 CZK
116 | LIESLER Josef:
TVÁŘEKombinovaná technika na papíře, 23,5 x 15,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace - 1940 až 1945, signováno dole uprostřed Liesler.
dosažená cena: 6 000 CZK
117 | TRNKA Jiří:
ZIMALitografie na papíře, 28,5 x 19,5 cm, rámováno, v paspartě, pod skle, datace 1945, signováno vpravo dole Trnka 45.
dosažená cena: 6 000 CZK
118 | LHOTÁK Kamil:
ANIČKA V NÁMOŘNICKÉM OBLEČKUTuš na papíře, 15 x 10,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1962, signováno vpravo dole Kamil Lhoták 62.
dosažená cena: 3 600 CZK
119 | EMLER František:
PRADLENA U POTOKAOlej na lepence, 51 x 67 cm, rámováno, pod sklem, signováno vpravo dole F. Emler.
dosažená cena: 10 000 CZK
120 | ČÍŽEK Bohuš:
NÁBŘEŽÍOlej na plátně, 61 x 50 cm, rámováno, datace 1947, signováno vlevo nahoře Čížek 47.
dosažená cena: 18 000 CZK
121 | HLINOMAZ Josef:
ARCIVÉVODA S DÁMOU A TYGREMOlej na sololitové desce, 51,5 x 37 cm, rámováno, datace 1970, signováno vpravo dole Hlinomaz 70.
Josef Hlinomaz, Majoucta, pane Hlinomaz, 25. 3. 2014 - 20. 5. 2014, Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.
Josef Hlinomaz, herec a malíř, Dělá mi potěšení rozesmávat lidi, 5. 6.-1. 8. 2014, Prácheňské muzeum, Písek.
Reprodukováno:
Majoucta aned jsem malující šašour, Baset, 2004, č. 6; pohlednice Grafitisk, Děčín, 1991.
dosažená cena: 350 000 CZK
122 | JIROUDEK František:
OHŘE V KADANIOlej na plátně, 75 x 100,5 cm, rámováno, datace 1957, signováno vlevo dole Jiroudek 57.
dosažená cena: 37 000 CZK
123 | HEJNA Václav:
RŮŽOVÁ KRAJINAOlej na kartonu, 36 x 50 cm, rámováno, signováno vpravo dole VH.
dosažená cena: 7 000 CZK
124 | MICHALČÍK Antonín:
AKTOlej na kartonu, 35,5 x 25,5 cm, rámováno, datace 1957, signováno vlevo dole Michalčík 57, zezadu přípis s určením.
dosažená cena: 32 000 CZK
125 | MICHALČÍK Antonín:
ZÁTIŠÍ S MĚSÍCEMOlej na plátně, 50 x 60,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole Michalčík.
dosažená cena: 32 000 CZK
126 | JIROUDEK František:
ZÁTIŠÍ S CITRÓNYOlej na plátně, 83 x 70 cm, rámováno, datace 1983, signováno vpravo dole F. Jiroudek 1983, zezadu k blindrámu přichyceno potvrzení pravosti Galerie Peithner-Lichtenfels, na blindrámu opatřeno přípisem, a přilepeno parte F. Jiroudka.
dosažená cena: 41 000 CZK
127 | HEJNA Václav:
ABSTRAKCE III.Olej na sololitové desce, 18 x 30 cm, rámováno, oboustranné dílo – zezadu asambláž.
dosažená cena: 3 200 CZK
128 | LEXA Rudolf:
VYDRAOlej na lepence, 56 x 78 cm, rámováno, datace 1959, signováno vpravo dole Rud Lexa.
Rudolf Lexa, Galerie Bratří Čapků, Praha, 2002.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu, 4.9 - 1.11., Praha, 2015.Publikováno:
Rudolf Lexa, katalog z výstavy Gal. Bratří Čapků, Praha, 2002.Mistři české krajinomalby, S.V.U. Mánes, Praha, 2011, s. 86.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, Správa Pražského hradu a S.V.U. Mánes, Praha, 2015, s. 690.dosažená cena: 20 000 CZK
129 | KUTÁLEK Jan:
PF 1978Polychromovaná keramika, ve spodní části značeno KUTÁLEK 1978.
Poškozeno.zpět
130 | SMETANA Jan:
AKT SE ŽULTÝN RUČNÍKEMOlej na sololitové desce, 70 x 50 cm, rámováno, datace 1961, signováno vlevo dole Smetana 61.
dosažená cena: 35 000 CZK
131 | HLOŽNÍK Vincent:
BIELA KAPLNKABarevný dřevoryt na papíře, 38 x 28 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1959, signováno vpravo dole V. Hložník 59, list č. 10/25, dole uprostřed opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 6 500 CZK
132 | BENEŠ Vlastimil:
DVA CITRÓNYOlej na lepence, 18 x 24 cm, rámováno, signováno vpravo dole VBeneš, zezadu autorské přípisky.
dosažená cena: 22 000 CZK
133 | PADERLÍK Arnošt:
SEDÍCÍ DÍVČÍ AKTAkryl na sololitové desce, 61 x 45 cm, rámováno, datace 1992, signováno vpravo dole PADERLÍK 92, zezadu opatřeno štítkem pozůstalosti Arnošta Paderlíka, položka č. 30.
dosažená cena: 36 000 CZK
134 | KUBÍČEK Jánuš:
MIKULOVSKÉ SKÁLYOlej na lepence, 77 x 100 cm, rámováno, datace 1948, signováno vpravo dole Jánuš Kubiček 1948, zezadu na lepence opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 15 000 CZK
135 | MATAL Bohumír:
ABSTRAKTNÍ DŮMOlej na kartonu, 51 x 41 cm, rámováno, datace 1973, signováno vpravo dole Matal 73.
dosažená cena: 21 000 CZK
136 | JANOUŠKOVÁ Věra:
POSTAVAKoláž na papíře, 59,5 x 42 cm, rámováno, pod sklem, datace 1993.
137 | BĚLOCVĚTOV Andrej:
CHLAPEC S MANDOLÍNOULavírovaná tuš na papíře, 32 x 24 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1971, signováno vpravo nahoře Bělosvětov 71.
dosažená cena: 2 000 CZK
138 | ČEPELÁK Ladislav:
POLE S KAMENEMAkvatinta na papíře, 27,5 x 47,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1974, signováno vpravo dole Čepelák 1974, list č. 10/100.
dosažená cena: 4 200 CZK
139 | ČEPELÁK Ladislav:
PODZIMNÍ LISTÍAkvatinta na papíře, 33 x 23 cm, rámováno, pod sklem, datace 1981, signováno vpravo dole Čepelák 1981, list č. 140/200.
dosažená cena: 4 200 CZK
140 | ČEPELÁK Ladislav:
JITROCELAkvatinta na papíře, 40 x 24 cm, rámováno, pod sklem, datace 1976, signováno vpravo dole Čepelák 1976, list č. 3/100.
dosažená cena: 4 200 CZK
141 | ČEPELÁK Ladislav:
HOUSENKAAkvatinta na papíře, 25,5 x 13 cm, rámováno, pod sklem, datace 1987, signováno dole uprostřed Čepelák 1987, list č. 56/62.
dosažená cena: 3 800 CZK
142 | KOLÁŘ Radomír:
DOSTIHYKombinovaná technika na papíře, 36 x 42 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1980, signováno dole uprostřed R. Kolář 1980.
dosažená cena: 2 000 CZK
143 | KOLÁŘ Radomír:
VELKÁ CHUCHLEKombinovaná technika na papíře, 36 x 42 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1980, signováno vpravo dole R. Kolář 1980.
dosažená cena: 2 000 CZK
144 | PANGRÁC Miroslav:
V ZATÁČCEKombinovaná technika na papíře, 25 x 35 cm, rámováno, pod sklem, datace 1970, signováno vpravo dole PANGRÁC – 1970, zezadu opatřeno autorským věnováním.
dosažená cena: 1 000 CZK
145 | HLAVSA Lutobor:
PRAGENSIEUhel na papíře, 51 x 73,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1973, signováno vlevo dole Lutobor Hlavsa 73.
dosažená cena: 6 000 CZK
146 | CHATRNÝ Dalibor:
BEZ NÁZVUMonotyp na papíře, 47 x 30 cm, rámováno, pod sklem, signováno dole uprostřed D. Chatrný 65.
dosažená cena: 7 500 CZK
147 | CHATRNÝ Dalibor:
BEZ NÁZVUMonotyp na papíře, 47 x 30 cm, rámováno, pod sklem, signováno dole uprostřed D. Chatrný 66.
dosažená cena: 2 800 CZK
148 | CHATRNÝ Dalibor:
BEZ NÁZVUMonotyp na papíře, 47 x 30 cm, rámováno, pod sklem, signováno dole uprostřed D. Chatrný 67.
dosažená cena: 5 500 CZK
149 | ALBICH Milan:
VYSOČINAAkryl na jutě adjustované na kartonu, 37 x 55,5 cm, rámováno, datace 1973, signováno vlevo dole Albich 73., zezadu opatřeno autorským přípisem s určením a štítkem.
dosažená cena: 12 000 CZK
150 | MENČÍK Václav:
ZÁTIŠÍ SE ŠICÍM STROJEMTempera na papíře adjustovaném na sololitové desce, 14 x 21 cm, rámováno, datace 1959, signováno dole uprostřed VaMen 59, zezadu opatřeno autorským štítkem s přípisem s určením.
dosažená cena: 4 800 CZK
151 | MENČÍK Václav:
U STOLUTempera na papíře adjustovaném na kartonu, 24 x 18,5 cm, rámováno, pod sklem, datace 1961, signováno vpravo dole VaMen 61.
dosažená cena: 5 000 CZK
152 | MENČÍK Václav:
VESELÉ DÍTĚTempera na papíře adjustovaném na sololitové desce, 16,5 x 11,5 cm, rámováno, datace 1965, signováno vlevo dole VaMen 65, zezadu opatřeno autorským štítkem s přípisem s určením.
dosažená cena: 5 000 CZK
153 | MENČÍK Václav:
MILENCI V TRAMVAJITužka na papíře, 31 x 25,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1959, signováno dole uprostřed VaMen 59.
dosažená cena: 2 000 CZK
154 | MENČÍK Václav:
SAMOTÁŘUhel na papíře, 28 x 22 cm, rámováno, pod sklem, datace 1963, signováno vpravo dole VaMen 63.
dosažená cena: 2 200 CZK
155 | MENČÍK Václav:
KYTARISTA II.Kombinovaná technika na papíře, 39 x 27 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1958, signováno dole uprostřed VaMen 58.
dosažená cena: 5 000 CZK
156 | SOLOVJEVOVÁ Jaroslava:
HRÁZDĚNÉ DOMYOlej na plátně, 69,5 x 60 cm, rámováno, signováno vpravo dole J. SOLOVJEVOVÁ, zezadu na blindrámu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 25 000 CZK
157 | KUBÍČEK Jan:
ROZDĚLENÉ KRUHY A PŮLKRUHY II.Serigrafie na papíře, 48 x 16 cm, rámováno, pod sklem, datace 1992 – 1996, signováno Jan Kubíček 1992 – 96, list č. 35/45.
dosažená cena: 6 000 CZK
158 | CICVÁREK Miloslav:
MONTÁŽ HALYOlej na plátně, 149 x 99 cm, rámováno, datace 1962, signováno vlevo nahoře Cicvárek 1962, zezadu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 6 000 CZK
159 | FREMUND Richard:
SALOMEPropisovací tužka na papíře, 57 x 41,5 cm, rámováno, pod sklem, datace 1968, signováno dole uprostřed Fremund ROMA 26.10.68.
dosažená cena: 1 600 CZK
160 | KOMÁREK Vladimír:
DVĚ KYTICE NA STOLKUOlej na sololitové desce, 54 x 71 cm, rámováno, datace 1976, signováno dole uprostřed V. Komárek 1976.
dosažená cena: 54 000 CZK
161 | KOPECKÝ Bohdan:
KONVOLUT TŘÍ MALEBKombinovaná technika na papíře, 9 x 13 cm, 9 x 13,5 cm, 14 x 9,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1986, 1949, signováno vpravo dole BKopecký 1986, 1949.opatřeno přípisy s určením.
dosažená cena: 1 800 CZK
162 | BALCAR Jiří:
ABSURDNÍ HLAVALitografie na papíře, 14,5 x 9 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1947, zezadu pozůstalostní razítko Jiřího Balcara.
dosažená cena: 600 CZK
163 | BALCAR Jiří:
ODPOLEDNELitografie na papíře, 31 x 21 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1958, signováno vpravo dole Jiří Balcar, zezadu opatřeno pozůstalostním razítkem Jiřího Balcara.
dosažená cena: 3 600 CZK
164 | BALCAR Jiří:
PRELUDIA III.Lept na papíře, 15,5 x 24,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1959, signováno vpravo dole Jiří Balcar.
dosažená cena: 3 800 CZK
165 | BALCAR Jiří:
KOMPOZICE III.Lept na papíře, 24 x 16 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1959, signováno vpravo dole BALCAR 59, zezadu opatřeno pozůstalostním razítkem Jiřího Balcara.
dosažená cena: 2 800 CZK
166 | BALCAR Jiří:
MOST LEGIÍ V PRAZELept na papíře, 13 x 20 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1955, signováno vpavo dole Jiří Balcar, list č. 1/5, zezadu opatřeno pozůstalostním razítkem Jiřího Balcara.
dosažená cena: 1 200 CZK
167 | BALCAR Jiří:
PANORAMALitografie na papíře, 22 x 31,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1958, signováno vpravo dole Jiří Balcar 1958, zezadu opatřeno pozůstalostním razítkem Jiřího Balcara.
Marie Klimešová - Judlová, J. Balcar, Výběr z díla, Praha, GHMP, 1988, s. 11.dosažená cena: 1 400 CZK
168 | BALCAR Jiří:
AUTOPORTRÉTKombinovaná technika na papíře, 28,5 x 20,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace – 60. léta 20. století.
dosažená cena: 4 800 CZK
169 | BALCAR Jiří:
V KAVÁRNĚTuš na papíře, 29,5 x 21,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace – 60. léta 20. století.
dosažená cena: 5 000 CZK
170 | BALCAR Jiří:
V TRAMVAJITuš na papíře, 21,5 x 29,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace – 60. léta 20. století.
dosažená cena: 1 400 CZK
171 | JÍRA Josef:
EGYPTSKÝ LISTKolorovaná suchá jehla, 17 x 12 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1997, signováno vpravo dole J. Jíra 97, vpředu vpravo dole autorský přípis s určením.
dosažená cena: 1 800 CZK
172 | BORN Adolf:
PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍLitografie na papíře, 33 x 41 cm, volný list, signováno vpravo dole a. Born, list č. 63/75, zezadu signováno A. Born.
dosažená cena: 15 000 CZK
173 | FRÝDECKÝ Václav:
JAN BAUCHPatinovaná sádra na papíře, 29,5 cm, datace 1976.
F. Dvořák, V. Frýdecký, Praha, 2009, s. 96.dosažená cena: 24 000 CZK
174 | KRISTOFORI Jan:
BEZ NÁZVUKombinovaná technika na sololitu, 50 x 50 cm, rámováno, datace 1994, signováno vpravo dole Kristofori 94.
Provenience:
Z ateliéru autora.
dosažená cena: 23 000 CZK
175 | HUSÁRIKOVÁ Jindra:
TŘI GRÁCIEOlej na plátně, 85 x 110 cm, rámováno, datace 2000, signováno vpravo dole HUSÁRIKOVÁ, zezadu opatřeno přípisem s určením.
dosažená cena: 35 000 CZK
176 | NEZNÁMÝ AUTOR:
VĚDMAOlej na plátně, 25 x 35 cm, rámováno.
dosažená cena: 1 000 CZK
177 | KUČEROVÁ Alena:
BEZ NÁZVUTisk z perforovaného plechu, 59,7 x 75 cm, volný list, datace 1969, signováno vpravo dole Alena Kučerová 1969, list č. 18/30.
dosažená cena: 25 000 CZK
178 | ANDERLE Jiří:
STŘEDOMOŘSKÉ KOMPENDIUMKombinovaná technika na papíře, 64 x 95 cm, rámováno, pod sklem, datace 1984, signováno dole uprostřed Jiří Anderle 1984, opatřeno autorským přípisem s určením.
dosažená cena: 28 000 CZK
179 | KULHÁNEK Oldřich:
INCIDENT Č. 2Litografie na papíře, 50 x 40 cm, volný list, datace 1985, signováno vpravo dole Oldřich Kulhánek 1985, list č. 23/80.
dosažená cena: 7 000 CZK
180 | AGHAMIAN Karen:
MILENCIOlej na plátně, 90 x 100 cm, rámováno, datace 1990, signováno vlevo dole KAghamian 90, zezadu na plátně opatřeno autorským přípisem s určením.
dosažená cena: 18 000 CZK
181 | JEAN BAPTISTE LAPIN:
MUŽ V KABÁTCIOlej na plátně, 71 x 60 cm, rámováno, datace 1841, značeno vlevo dole Lapin 1841.
Provenience:
Z pozůstalosti arch. Pavla Janáka.zpět
182 | SAUDEK David:
MARILYN WITH UMBRELLAAkryl na plátně, 100 x 100 cm, rámováno, datace 2015, signováno zezadu na plátně David Saudek 2015, zezadu na blindrámu autorský přípis s určením.
dosažená cena: 32 000 CZK
183 | COUFAL Ondřej:
OČEKÁVÁNÍOlej na sololitové desce, 61 x 50 cm, rámováno, datace 1999, signováno vpravo dole O Coufal.
dosažená cena: 4 200 CZK
184 | MAŘÁK Julius Edvard:
V LESELept na papíře, 48 x 36 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno v tisku Julius Mařák.
dosažená cena: 7 000 CZK
185 | ANDRSCHT M.:
MAŘÍ MAGDALÉNA, SV. PETR V MODLITBĚ (PANDÁN)Olej na plátně, 39,5 x 51 cm, bez rámu, datace – okolo 1797.
Poškozeno.
Opatřeno vývozním povolením.dosažená cena: 4 200 CZK
186 | ANONYM:
KŘEST POHANŮOlej na plátně, 63 x 47 cm, datace – ¾ 18. století.
Opatřeno vývozním povolením.dosažená cena: 8 000 CZK
187 | ŘÍHA J.:
PANNA MARIE S JEŽÍŠKEMOlej na plátně, 90 x 60 cm, rámováno, datace 1900, vpravo dole přípis s určením.
Opatřeno vývozním povolením.
dosažená cena: 4 000 CZK
188 | ANONYM:
KLANĚNÍ TŘÍ KRÁLŮOlej na plátně, 63 x 84 cm, rámováno, datace – okolo 1800.
Opatřeno vývozním povolením.
dosažená cena: 8 500 CZK
189 | ANONYM:
KRISTUS V DOMĚ ŠIMONOVĚOlej na plátně, 47 x 68,5 cm, rámováno, datace – okolo 1800.
Opatřeno vývozním povolením.
dosažená cena: 9 000 CZK