• TRAMVAJ NO. 2 – KARLOVO NÁMĚSTÍ

059 | TRAMVAJ NO. 2 – KARLOVO NÁMĚSTÍ

KRUPIČKOVÁ Martina (1975)

Olej na plátně, 60 x 60 cm, datace 2019, signováno vpravo dole Krupičková 19, zezadu opatřeno
autorským přípisem s určením.
Impresivní plátno je půvabnou ukázkou autorčiny práce věnované cyklu „Život v Praze“. Kouzlo obrazu spočívá v jeho nezaměnitelné atmosféře, ve které se Krupičkové podařilo důvěryhodně vystihnout podvečerní zimní náladu na Karlově náměstí.
Tento motiv byl vybrán ze 499 soutěžících z celého světa a letos v únoru získal 5. místo v kategorii Malba a 9. místo v Celkové kategorii “Cityscape”.
Česká malířka, studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole textilní v Brně, obor textilní výtvarnictví. Po ukončení školy odjela na několikaměsíční pobyt do Velké Británie a USA. První malířčina tvorba vznikla na pomezí nového tisíciletí a následně první autorčina samostatná výstava se odehrála v roce 2003.
Obrazy jsou charakteristické výraznými barvami a silnými tahy špachtlí bez štětce na černém pozadí. Fascinuje ji světlo a perspektiva běžného světa. Snaží se o rovnováhu světla a stínu, aby tak docílila potřebnou hloubku námětu. Náměty čerpá z konkrétních osobních zkušeností, které jsou reflexí viděného - krajin, měst a dopravních prostředků.
Obraz Posázavský Pacifik byl vybrán z 10 000 soutěžících děl a vystaven na výstavě Royal Academy of Art Summer Exhibition 2008 v Londýně. V loňském roce se probojovala mezi nejlepších 48 výtvarníků v Británii a účastnila se prestižní soutěže Landscape Artist of the Year 2018. Mezi její oceněná díla patří obraz „Tramvaj No 2“, který byl vybrán z 596 soutěžících z celého světa a dostal ocenění, a to 1. místo v kategorii Malba a 2. místo v Celkové kategorii. "Number 14" byl vybrán z 890 soutěžících z celého světa v kategorii "All Women Art Exhibition" v lednu 2017 získal speciální cenu poroty. Obraz "Řeka Sázava" byl vybrán ze 738 soutěžících v kategorii "Landscape" v dubnu 2016 a získal speciální cenu poroty. Obraz "Stvořidla v podzimních barvách" se probojoval ze 377 mezi nejlepší soutěžní obrazy v kategorii "Seasons" a získal speciální cenu poroty.

  • zpět