101 | JARNÍ KRAJINA

    KUBÍN (COUBINE) Otakar (1872 – 1958)

    Olej na plátně, 54,5 x 65 cm, rámováno, zezadu opatřeno štítkem Crane Kalman gallery.
    V nabízeném obraze se nám představuje nádherná autorova interpretace krajiny Provence, krajina do, které se přistěhoval, kterou si zamiloval. Otakar Coubine zde přichází s výtečnou malbou rozkvetlého třešňového háje ve svahu, toliko typického pro tento kraj. Celé dílo je vytvořeno v měkkém stylu, jímž se autorova díla honosí, kterým Coubine oslovuje již několik generací diváků. V pozadí této růžovějící nádhery se týčí další typický znak pro Provence, a to dmoucí se cypřiše, které stojí na protějším svahu v linii jako jistí svědci doby. O. Coubine přináší obrazem jarního dne svěžest, jenž je takřka na dosah divákovi, takřka hmatatelná a objímající. Tento rodák z moravských Boskovic, posléze naturalizovaný Francouz, dává možnost nahlédnout do této vyhledávané krajiny, krajiny, kterou si zamilovaly takové osobnosti, jako van Gogh či Cézanne a svým nezaměnitelným rukopisem přináší krásné svědectví o zdejších krásách. Obraz Jarní krajina je výtečným příkladem tvorby malíře a skvělou dražební příležitostí.

    • dosažená cena: 560 000 CZK