080 | BORDEAUX

    PELC Antonín (1895 - 1967)

    Kombinovaná technika na papíře, 30 x 28 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1940, signováno dole uprostřed Pelc Bordeaux 1940.
    Zastihla je noc, Čeští výtvarní umělci ve Francii 1938 – 1945, Galerie Cheb, 2.4. - 14.6. 2015, Moravská galerie Brno, 11.9. 2015 - 10.1. 2016.
    Dialogy v obrazech, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, Praha, 2014.
    Dialogy v obrazech, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, Praha, 2014, s. 141.
    Anna Pravdová, Tomáš Winter, Seňorita Franco a Krvavý pes. Malíř, karikaturista a ilustrátor Antonín Pelc (1895–1967), Praha, 2015, str. 179.