014 | PŘEDJARNÍ VEČER

    RABAS Václav (1885 - 1954)

    Olej na plátně, 32 x 94 cm, rámováno, datace 1944, signováno vpravo dole 44 Rabas, zezadu opatřeno štítkem Ústředního svazu čs. výtvarných umělců, č. 27 s přípisem s určením.
    Provenience:
    Z pozůstalosti autora.
    Výstava nár. umělce Václava Rabasa, Jízdárna pražského hradu, září - listopad, 1956, č. kat. 175, zezadu štítek;
    Výstava Umělecké Besedy v Alšově síni, 13. XI. 1945 - 6. I. 1946, č. kat. 20., zezadu štítek a razítko,
    Výstava Umělecké Besedy ve Zlíně 1947, čís. kat. 151.
    Kotalík Jiří, Václav Rabas, Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1961, č. 126.

    • dosažená cena: 100 000 CZK